Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Başkan Atay Sel Felaketinin Yaralarını Sarıyor
Adü’de Kaygı ve Depresyon Yönetimi Paneli
BÜYÜK MENDERES NEHRİMİ ÖLÜME TERK ETMEYİN!!!!
BARO’DAN BAKAN GÜL’E ZİYARET
ADNAN MENDERES GÖNÜLLÜLERİ YEŞİL İSTİYOR


Aydın Haber Merkezi - SOY KIRIM İDDİASI ...
SOY KIRIM İDDİASI ... BU YAZININ EKLENME TARİHİ 27-04-2021 / 21:56 | BU YAZI TOPLAM 471 KEZ OKUNDU.
   
SEBAHAT KARAGÖZ
doga_do@hotmail.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SOY KIRIM İDDİASI ...

ATATÜRK AMERİKALI GAZETECİYE ERMENİLER HAKKINDA NE SÖYLEDİ?

 

 Ermeni soykırımı iddialarını Atatürk nasıl yanıtlamıştı? 26 Şubat 1992’de Amerikalı gazeteci Clanence K. Streit, Kurtuluş Savaşı’nın önderini merak edip, tüm dostlarının ikazlarına rağmen Amerika’dan Ankara’ya gelir.

 Atatürk, İstiklâl mücadelemizdeki haklılığımızı tüm dünyaya duyurmak için Amerikalı gazetecinin bu ziyaretine çok önem verir. Amerikalı gazetecinin tüm merak ettiği soruları cevapladıktan sonra konu Ermeni tehcirine gelir. Büyük Önder bundan 94 yıl önce der ki:

"Düşmanca ithamda bulunanların sürdükleri büyük mübalağalar dışında Ermenilerin tehciri meselesi aslında şuna inhisar etmektedir:

Rus Ordusu 1915’de bize karşı büyük taarruzunu başlattığı bir sırada o zaman Çarlığın hizmetinde bulunan Taşnak Komitesi, askeri birliklerimizin gerisinde bulunan Ermeni ahalisini isyan ettirmişti.

Düşmanın sayı ve malzeme üstünlüğü karşısında çekilmeye mecbur kaldığımız için kendimizi daima iki ateş arasında kalmış gibi görüyorduk. İkmal ve yaralı konvoylarımız acımasız bir şekilde katlediliyor, gerimizdeki köprüler ve yollar tahrip ediliyor ve Türk köylerinde terör hüküm sürdürülüyordu.

 Bu cinayetleri işleten saflarına eli silah tutabilen bütün Ermenileri katan çeteler, silah, cephane ve iaşe ikmallerini, bazı büyük devletlerin daha sulh zamanından itibaren kendilerine kapitülasyonların bahşettiği dokunulmazlıklardan istifade ve bu maksada matuf olarak büyük stoklar husule getirmeye muvaffak oldukları Ermeni köylerinde yapıyorlardı.

İngilizlerin sulh zamanında ve harp sahasından uzak olarak İrlanda’ya reva gördüğü muameleye hemen hemen kayıtsız bir şekilde bakan dünya efkarı, Ermeni ahalinin tehciri hususunda almaya mecbur kaldığımız karar için bize karşı haklı bir ithamda bulunamaz.

Bize karşı yapılmış olan iftiraların aksine, tehcir edilmiş olanlar hayattadır ve bunlardan ekserisi şayet İtilaf Devletleri bizi tekrar harp etmeye zorlamasa idi evlerine dönmüş olurlardı."

[Clarence K. Streit-Bilinmeyen Türkler, Çeviren: Heath W. Lowry, sayfa 213.]

Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Kaynak: Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri, 1. Cilt, Sayfa 233.

Neden 24 Nisan?

Rusların desteğini alarak Van’da isyan eden Ermeni çete liderleri 24 Nisan 1915’te yayımlanan bir genelgeyle tutuklandılar.Daha sonra bu gün, Ermeniler tarafından soykırım günü olarak anıldı.

Türk topraklarında o dönemde yapılan katliamları belgeleyen onlarca toplu mezar varken, bu iddianın arkasına sığınanlar neden bir mezar gösteremiyor ?

 Yine de bize yakışan vakarla o kara günlerde bir şekilde hayatını kaybetmiş MİLLET-İ SADIKA diye adlandırdığımız doyduğu topraklara ihanet etmeyen vatandaşlarımıza rahmet diliyoruz.

MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİ OLARAK DEĞİL BİR İNSAN HİÇBİR CANLININ KATLEDİLMESİNE İZİN VERMEDİK VEREMEYİZ!

GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ!

(Fotoğraflar: Timur Kocaoğlu)-SABAHAT KARAGÖZ

ALINTIDIR AHMET KISA

SOY-KURUM BU SOY-KURUM

Şu isimler 1904 yılı Trabzon Salnamesi’nden alınma:
1 tek Türk doktor bulamadık listede.
Malezyan Efendi, Yorokli Efendi, Minasyan Efendi, İspetaro Efendi, Meliyadi Efendi, Ceynaro Efendi, Efraim Efendi. Bunlar Trabzon’da “icra-yı sanat eden etıbba”lar yani doktorlar... Şu bizim Trabzon, şu Türk ve Müslüman Trabzon, ne yazık ki bir tek Müslüman ve Türk doktoru yok.
Aynı Salname’den başka bir liste: Çırakyan Karabet Efendi, Sürmeliyan Karabet Efendi, Sürmeliyan İstepan Efendi, Bogos Zahiko Efendi, Timote Marango Efendi, Nikolo Papadopulo Efendi, Yani Efendi ve Yanko Efendi. Bunlar da Trabzon’da bulunan eczaneler. Türk yine yok, Müslüman yine yok.
Çok uzar bu listeler, son bir örnek
: Reis-i evvel Nemlizade Hamdi Efendi, Reis-i sani Arzuoğlu Todoraki Efendi, aza Aldıkaçtızade Rüştü Efendi, aza Papasoğlu Yorgaki Efendi, aza Enfiyecioğlu Teoyani Efendi, aza MISIRYAN Misak Efendi, aza Kuşniyan Ohannes Efendi, aza İbrahamiyan Karabet Efendi, aza Sivastinoğlu Yorgaki Efendi.
Bunlar da Samsun Ticaret ve Sanayi Odası başkanı, başkan yardımcı ve yönetim kurulu üyeleri.
Şimdi tamamı Müslüman ve Türk olan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetiminde çok değil bundan tam 110 yıl önce sadece ve sadece üç Müslüman ve Türk vardır, gerisi ya Rum ya Ermeni ya da Yahudidir.
Osmanlıyı kuran, Osmanlıyı Söğüt boylarından üç kıta, dört köşe, yedi iklim yedi denize taşıyan Türk, Osmanlının yükünü ve kahrını çeken Türk ne yazık ki Osmanlının nimetini paylaşmada yoktur.
Türk ticarette, sanatta ve sanayide bir başlangıçta bir de çok daha sonraki yıllarda Milli Mücadele sonrasında söz sahibi olacaktır.
Bugün eğer Müslüman bir sermaye ve Müslüman bir zenginlik varsa; bunu bize bizden birilerinin bilinçsizce sövüp saydığı Cumhuriyetin “milli ekonomi” politikaları sağlamıştır.
Cumhuriyete ihanetlerine engel olunan onlar sövsünler saysınlar, saydırsınlar, anlarım da varlığını, servetini, eğitimi ve mesleğini Cumhuriyete borçlu Turkleri anlamak zor.
Digerlerinin Bagirmalari Ataturke ve milliyetçilere saldirmalari normal.
Eğer ben de Hınçak yahut Taşnak üyesi bir Ermeni çeteci ya da onların torunu olsaydım; bende kuvayı milliyeye ve liderlerine hem kurşun sıkar hem de söverdim.
Eğer ben de Pontus Rum Devleti kurma hayaline teslim olmuş Bafralı, Samsunlu, Giresunlu, Trabzonlu, Tokatlı bir Rum çeteci ya da onların torunlarından biri olsaydım, isyanlarımızı bastıran, ihanetlerimizi engelleyen Kuva-yı Milliyecilere, Sakallı Nurettin Paşa’ya, Topal Osman Ağa’ya ve elbet onların başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e söver ve sayardım.
Bu topraklar Türkün kanı ve canı pahasına vatan oldu ama bu topraklarda kanı ve canı olmayanlar asırlarca bu topraklarda hür yaşadı, serbestçe ticaret yaptı, ben serhatlerde kan ve can verirken; onlar kent merkezlerinde sanat ve meslek sahibi oldu. Ben yoksullaşırken onlar zenginleşti. Ben vatanın bekçisi oldum onlar zengini ve efendisi.
Sahi kim soykiri ci
Suna Khatun
  -ALINTIDIR  AHMET KISA

 

 

 

 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - DOĞUM GÜNÜM

22-06-2021 - 19:29

 
2 - BU NASIL ÖZÜR?

31-05-2021 - 18:08

 
3 - SAĞLIĞIMIZ…

12-05-2021 - 18:42

 
4 - SOY KIRIM İDDİASI ...

27-04-2021 - 21:56

 
5 - SANATÇIYA VEFA YAŞARKEN GÖSTERİLMELİ

16-03-2021 - 19:43

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]  [ 13 ]  [ 14 ]  [ 15 ]  [ 16 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 77 ADET YAZI KAYITLI .
 
 Aydın Hava Durumu

Çarşamba Sıcak Sıcak 39°C 22°C

Perşembe Sıcak Sıcak 39°C 22°C

Cuma Sıcak Sıcak 40°C 23°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 36 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 53 √ Toplam : 370 - Başarısız Buluyorum.
% 12 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim