Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
İYİ PARTİ KONGRESİNİ 20 EYLÜLDE YAPACAK
BAKAN SOYLU MÜJDEYİ VERDİ
VALİ AKSOY HAYVANSEVERLERİ KABUL ETTİ
İZMİR BAROSUNDAN SOYLU’YA SERT CEVAP
AYDINLI ATLET BALKAN İKİNCİSİ OLDU


Aydın Haber Merkezi - SİZ BARİ AYDIN’I ÖLDÜRMEYİN!!
SİZ BARİ AYDIN’I ÖLDÜRMEYİN!! BU YAZININ EKLENME TARİHİ 22-07-2020 / 11:10 | BU YAZI TOPLAM 430 KEZ OKUNDU.
   
KAMİL SÜREN
kamil_-suren@hotmaill.com
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
SİZ BARİ AYDIN’I ÖLDÜRMEYİN!!

AYDIN’DA BELEDİYECİLİK

Aydın’da belediyecilik hizmetleri halk tarafından yeterli görülmüyor.

                Aydın Büyükşehir olmadan önce daha mı iyi yönetiliyordu ki? Evet kendi görüşüm daha iyi yönetiliyordu. Neden mi ? Benim alanım, senin alanın diye bir ayırım yoktu ve her bölgenin tek sorumlusu vardı, o şehrin belediye başkanlığı !!!!

               Aydın’ın ve ilçelerinin birer belediye başkanı vardı ve ilçesinin geliri ile şehrine hizmet için imkanlarını kullanıyordu. Oysa büyükşehir olduktan sonra Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin gelirlerinden pay alarak, güya ilçelere hizmet ağı kurmak adına ilçelerin hizmetlerinin aksatmasına mı neden oldu? Bu bölge ilçe belediyesi sorumluluk alanı, şu bölge Büyükşehir Belediye sorumluluk alanı diye ayrıldı, iyi mi oldu?  Bence hiç de iyi olmadı. Efeler ilçe sınırları içinde yaşadığım için kendi bölgemle ilgili sorunları dile getirmek istiyorum. Diğer ilçeler de de inanıyorum ki aynı ve benzer sorunlar yaşanıyor.  Geçmiş de hem Efeler, hem de Büyükşehir Belediyesi CHP’ li Belediye Başkanlarınca yönetiliyordu ve her iki belediye arasında husumet nedeniyle Efeler ilçemize yeterli belediye hizmeti verilmedi ve kulağımıza yolsuzluklarla anılan CHP’ li belediye başkanlarının sorunları geliyordu. Daha sonra CHP’den istifa eden Sayın Mesut Özakçan’ın sözde oğlu ve çevresindeki sorunlar, borçlarla anılmaya başlandı. Seçimlerin ardından Efeler ilçemize büyük umutlarla seçilen Sayın Fatih Atay, geçen zaman içerisinde hizmet konusunda bir arpa boyu yol katedemediğini gördük. Bunun nedeni kesinlikle Sayın Fatih Atay’ın beceriksizliği veya yetersizliği değildir. Zira aynı partilisi CHP’ li Büyükşehir Belediyesinden bir önceki dönemde olduğu gibi kendisine maddi ve manevi destek gelmemiştir.

Sorumluluk bölgesi konusu, hala sorun olmakta ve bunun ceremesini halk çekmektedir. Seçimlerden bu yana, ne Zafer meydanındaki eski köylü garajı, ne Efeler Belediyesi binası karşısındaki eski garaj bölgesine vaad edilen hiçbir yatırımın adı dahi anılmamaktadır. Belediye hala kaldırımlardaki işgaliye sorununu dahi çözememiştir ki bu Aydın Efeler ilçemiz için büyük sorundur. Yağcılar içindeki esnafın sokağa taşan işgaliyesini önlemiş ve o caddenin rahatlamasına vesile olmuştur, ancak ;ayrımcılağa da vesile olmaktan geri kalmamıştır. Cumhuriyet mahallesinde kozdibi caddesinde esnafın iş yerlerinin önündeki halkın yaya yolu üzerine açtıkları tezgahlar, halkın yaya yolunu kullanamamasına neden olmuş, halkı trafiğin yoğun olduğu caddeye inmek zorunda bırakmaktadır. Adnan Menderes Bulvarında, Stad caddesi aynı şekilde kaldırıma masalarını koymuş, insanların bacaklarını çata çata oturdukları ve kahve ve çaylarını oturdukları yaya kaldırımından halk yürüyememekte, yoğun trafiğin olduğu caddeye inmekte ve güvenlik zafiyetine yol açmaktadır.

Belediyede çalışan ilgili sorumluları şöyle efeler ilçemiz içerisine bir görevlendirin ve gezsinler, gezsinler ki böyle örneklediğim sorunlar gibi çok sorunlarla karşılacaklardır. Fatih Mahallesi Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesine inen caddede kaldırımdaki zeytin ağaçlarının dallları öyle uzamış ki, yayaların kaldırım yerine caddeden yürümesine neden olmaktadır. Yine Fatih mahallesi kapalı Pazar yeri ve civarında halkın ve Pazar esnafının araç park yeri sorununu çözemediğinden, mahalle aralarına,en önemli unsur olan okul önlerine, hatta kapıların önlerine kadar araçların yığılması sonucu büyük trafik zafiyeti ve güvenlik sorunu yaratmıştır. Özaydın Gıda ve Paketlem Sitesi olarak bilinen sitede bazı esnafların sorumsuzca sokağa bıraktığı et ve sakatatlar ile bunların kirli ve kanlı suları, yeterli bertaraf kanalları olmadığından sokaklar yosunlaşmış ve leş kokusu ile bütünleşmiş duruma gelmiştir. Bu sokaklar sadece sakatatçıların yerleşkesi değildir, buralarda gıda ve sağlık konusunda çalışan işletmeler de vardır ki, hijyen ve sağlık şartlarına hiç de uygun bir ortam oluşturmamaktadır. Yine aynı yerde bulunan su kanalının kenarında bulunan yol, kanal kenarındaki tel örgülerin yok olduğundan kazalara karşı emniyeti ihlal etmektedir. Kanalın her iki tarafı yol için müsait olup, dar olan yolu gidiş, kanalın bu tarafındaki boş alanında düzenlenerek geliş yolu olarak yapılması bölge esnafını trafik güvenliği ve kazalara karşı daha güvenilir bir ortam sağlayacaktır. İnanıyor ve güveniyorum ki Büyükşehir Belediyesinin katkı ve destekleriyle Efeler Belediyesinin bu sorunları en kısa zamanda çözerek halkına layık bir ilçe ve şehir yaratacaktır. Saygılarımla


 

 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
 
1 - SİZ BARİ AYDIN’I ÖLDÜRMEYİN!!

22-07-2020 - 11:10

 
2 - AYDIN’DA İYİLER İL BAŞKANINI SEÇTİ.

15-07-2020 - 13:04

 
3 - İYİ PARTİ’Yİ KÖTÜLER DEĞİL, İYİLER YÖNETİR.

02-07-2020 - 12:49

 
4 - ULUSAL YAS İLAN EDELİM. BAYRAKLARIMIZI YARIYA İNDİRELİM.

29-02-2020 - 00:31

 
5 - DEPREME HAZIRMIYIZ?

08-02-2020 - 10:05

 
 
DİĞER YAZILAR :  [ 1 ]  [ 2 ]  [ 3 ]  [ 4 ]  [ 5 ]  [ 6 ]  [ 7 ]  [ 8 ]  [ 9 ]  [ 10 ]  [ 11 ]  [ 12 ]
 
YAZARIMIZA AİT SİSTEMİMİZDE KAYITLI TOPLAM 60 ADET YAZI KAYITLI .
 
 
Aydın Hava Durumu

Cumartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 34°C 19°C

Pazar Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 34°C 20°C

Pazartesi Sıcak Sıcak 35°C 19°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 39 √ Toplam : 117 - Başarı Buluyorum.
% 35 √ Toplam : 107 - Başarısız Buluyorum.
% 27 √ Toplam : 82 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim