Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
İmamın Dediğini Yap Yaptığını Yapma
ATB SEZONUN İLK KURU İNCİRİNİ ÜRETİCİDEN
ÇİNE, NAZİLLİ, GERMENCİK EMNİYET MÜDÜRLERİ BELLİ
Söke Azmakları Temizleniyor
İYİ Parti Aydın Teşkilatı, Akşener ile


Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır - SİYASET - Aydın Haber Merkezi
 
KAMUDA ÇALIŞAN ECZACILAR VE VETERİNER HEKİMLER YOK SAYILMAKTADIR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-06-2022 / 20-41

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Siyaset Haberleri  
Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Sağlık Yasası üzerinde partisi adına söz alarak, döner sermayenin kaldırılması ve sağlık çalışanlarının temel maaşlarının iyileştirilmesi çağrısında bulundu.

15 Haziran Çarşamba günü TBMM’de görüşmelerine başlanan Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 4. Maddesi üzerinde konuşan Aydın Sezgin, diş hekimlerinin döner sermaye sabit ödeme oranındaki artışı sevindirici bulduklarını ancak mevcut hâliyle ek ödemelerin emeklilik aylıklarına katkısı bulunmadığını belirtti. Sezgin, ek ödemelerin de prime tabi tutularak emekliliğe yansıtılması çağrısında bulundu.

Kamuda görev yapan eczacıların ve veteriner hekimlerin teklifte yok sayıldığını belirten Sezgin, düzenlemenin bu haliyle sağlık çalışanları arasındaki ayrımı derinleştirdiğini vurgulayarak, kamudan emekli olan eczacıların emekliliğe ilişkin özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini, kamuda çalışan veteriner hekimlerin ise 2006 yılında iptal edilen yıpranma haklarının iadesini talep ettiklerini ifade etti.

“PANDEMİ DÖNEMİNDE, DÖNER SERMAYE SİSTEMİNİN SAKINCALARI ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

İYİ Partili Sezgin, döner sermaye ödemelerindeki performans sisteminin önemli adaletsizliklere neden olduğunu vurgulayarak, hekimler dışındaki sağlık personelinin performans ücretinden faydalanamadığını, iş yerleri arasında ve aynı iş yerindeki servisler, bölümler, meslekler arasında farklılıklar bulunduğunu belirtti.

 

Teklifin 3’üncü maddesiyle oluşturulması düzenlenen döner sermaye inceleme heyetlerinin de taciz, baskı ve mobbing heyetlerine dönüşmesi olasılığı bulunduğunu belirten Sezgin, performans sistemindeki adaletsizlikleri ortadan kaldıracak kapsayıcı bir çözüm geliştirilmesi çağrısında bulundu.

 

Aydın Sezgin, döner sermaye anlayışının gözden geçirilerek bu uygulamadan vazgeçilmesini gerektiğini belirterek, bunun yerine sağlık çalışanlarının temel ücretlerinde emekliliğe de yansıyacak şekilde artış yapılmasının daha hakkaniyetli olacağını vurguladı.

Pandemi döneminde yaşananların bu ihtiyacı bir defa daha gözler önüne serdiğinin altını çizen Sezgin, kamu hastanelerinde pandemiyle birlikte sağlık hizmetlerinde yüzde 80 oranında düşüş yaşandığını, bu düşüş nedeniyle hastanelerin gelirlerinin ve döner sermayeden yapılan ücret ödemelerinin düştüğünü hatırlatarak, sağlık çalışanlarının maaşlarının döner sermayeye dayalı olmaktan çıkartılması ve genel bütçeden desteklenmesi gerekliliğinin net bir şekilde ortaya çıktığını sözlerine ekledi.  

AHM


Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır : Google'da Ara
Kamuda çalışan eczacılar ve veteriner hekimler yok sayılmaktadır


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SİYASET

  TÜRKİYENİN İLK ERMENİ KAYMAKAMI BABADAĞA


         Türkiye Cumhuriyeti tarihinin ilk Ermeni kaymakamı Berk Acar Denizlinin Babadağ İlçesinde görev yapacak Türkiye Ermeni toplumundan Berk Acar B

  İYİ PARTİ AYDIN TEŞKİLATI, AKŞENER


         İYİ Parti Genel Merkezi’nce düzenlenen Ege Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Buluşması’na 16 ilçe başkanı ile birlikte katılan Aydın

 
Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim