Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
BICAK PARASI İSTEYEN DOKTOR TUTUKLANDI
BICAK PARASI İSTEYEN DOKTOR TUTUKLANDI
Sarıgül; Siyasi partiler bizi örnek alacak
CHP’Lİ BÜLBÜL: FAŞİZME KARŞI DİRENECEĞİZ
AFAD BAŞKANLIĞINA ATAMA YAPILDI


HAMANCILAR VE SPACILAR İSYANDA - SAĞLIK - Aydın Haber Merkezi
 
HAMANCILAR VE SPACILAR İSYANDA
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 03-06-2021 / 23-45

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Saglik Haberleri  
HAMANCILAR VE SPACILAR  İSYANDA

 

Türkiye Hamamlar ve Spalar Birliği Basın Sözcüsü Kemal Özcan,  Bilim Kurulu kararlarını eleştirdi ve, “Günde binlerce kişinin girdiği aynı kıyafeti onlarca insanın denediği AVM’lerde bir risk ortamı görmeyen Bilim Kurulu  nasıl oluyor da günde 25- 30 kişinin girdiği suyun sabunun eksik olmadığı hamamları riskli görmüştür?” dedi.

Türkiye Hamamlar ve Spalar Birliği üyeleri Türkiye’nin dört bir yanından gelerek İzmir’de eylem yaptı. Konak Atatürk Meydanı Saat Kulesi önünde buluşan işletme sahipleri ve çalışanları peştamal ve sabunla eylem yaptı. “Hamamlar virüs yuvası değil”, “Aranan suçlu değiliz” sloganlarını attı.

Türkiye Hamamlar ve Spalar Birliği Basın Sözcüsü Kemal Özcan, pandemi süreci boyunca cevap bulamadıkları bazı soruları  Bilim Kurulu üyelerine sormak istediklerini söyledi.  Özcan, kuaför, güzellik salonu gibi birebir hizmet veren  ve yakın temas halinde hizmet veren işletmeler açıkken hamamların hangi sebepten kapalı olduğunu sorarak, “Virüsün nefes ve sıvı partiküller yoluyla bulaştığını söyleyen Bilim Kurulu; insanın kafasına uygulanan saç sakal kesimi boya makyaj gibi uygulamaları yapan işletmeleri açık tutup onlar kadar yakın mesafede hizmet vermeyen hamamları kapatmasının sebebi nedir?” diye konuştu.

HER SU VE SABUNA ULAŞILIR İŞLETMELERİZ

Özcan,  spor salonu, Bilim Kurulu’nun halı saha gibi terlemenin bol olduğu ve üstelik suyun sabunun her an erişilemediği işletmelerin tehlike arz etmediği yönündeki kararını da hatırlatarak, “İşletmelerimizde misafirler her an değil her saniye suya ve sabuna erişimi varken bu işletmeleri açıp  hamamları kapalı tutması hangi mantığa uygundur? Bilardo ve oyun salonları gibi kapalı mekanlarda insanlarım en az 2 saat bir arada bulunduğu kapalı mekanların açık kalmasında bir sorun görmeyen Bilim Kurulu, 25- 30 dakika süren ve suyun sabunun içinde hizmet verilen kese köpük hizmeti sırasında  hamamda virüs yayıldığını nasıl düşünebilmiştir” açıklamasını yaptı.

TURİZMDEKİ SPALAR AÇIK

Özcan, turizmde faaliyet gösteren otellerin hamam ve splarının açık olduğunu da belirterek, “ “Bu otellerin spalarında  yayılmayan virüsün otelden bağımsız işletmelerde yayıldığını onlara düşündüren nedir,  bu sonuca kendileri nasıl ulaşmıştır?” sorusunu sordu.

AVM’lere günde binlerce kişinin girdiğini vurgulayan Özcan, “Aynı kıyafeti onlarca insanın denediği AVM’lerde bir risk ortamı görmeyen Bilim Kurulu  nasıl oluyor da günde 25- 30 kişinin girdiği suyun sabunun eksik olmadığı hamamları riskli görmüştür?” dedi.

 

VAKA ARTIŞI HAMAMLARDAN DEĞİL

Özcan,  vaka artışında işletmelerinin etki etmediğini ifade ederek şöyle konuştu:

 “Kaldı ki 1 senenin toplam 10 ayı kapalı olan işletmelerimizin vaka sayısında artışa sebep olduğunu söylemekte mantıksızdır...

Pandemi sürecinde 80 gün dahi hizmet vermeyen bir sektör nasıl oluyorda kapalıyken vaka sayılarının artmasından sorumlu tutuluyor ve açılması her genelgeyle ileri bir tarihe atılıyor ?

 Hamamların bu açılan sektörlerden daha fazla virüs yaydığını ispatlayabilecek  ellerinde herhangi  bir veri, istatistik ya da belge var mıdır?

 Varsa bunu bizlerle paylaşmakta mükelleftirler; çünkü artık aklımızın ve mantığımızın tüm çabalara rağmen anlam veremediği bir pozisyona soktular bizleri. Yüz binlerce insanın ekmek yediği bir sektör olarak akıl sağlığımız için kendilerinden mantıklı bir açıklama bekliyoruz.”

 AHM

 

 


HAMANCILAR VE SPACILAR İSYANDA : Google'da Ara
HAMANCILAR VE SPACILAR İSYANDA


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        SAĞLIK

  BICAK PARASI İSTEYEN DOKTOR TUTUKLANDI


         Bursa’da Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi’nde görevli Prof. Dr. Tamer Türk, bir hastasından ameliyat için 15 bin TL

  BICAK PARASI İSTEYEN DOKTOR TUTUKLANDI


         Bursa’da Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp Merkezi’nde görevli Prof. Dr. Tamer Türk, bir hastasından ameliyat için 15 bin TL

 Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 32 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 58 √ Toplam : 449 - Başarısız Buluyorum.
% 11 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim