Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor
Kovidden 168 Vefat; 7 bin 550
14 yılda 43 milyon hektar yok
ÖMER TURAN AYDIN VERİLERİNİ AÇIKLADI


UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ - GÜNCEL - Aydın Haber Merkezi
 
UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 04-11-2020 / 22-27

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ

 

KÜÇÜK ELİF’İN HAYATA TUTUNUŞ ANI BELEDİYE DUVARINDA

İzmir Depremi’nin ardından Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi.

İzmir Depremi’nin meydana geldiği 30 Ekim Cuma gününden itibaren yaşanan süreci özetleyen Başkan Sengel, atılması planlanan adımlarla ilgili de meclis üyelerine bilgi verdi. Toplantının ardından depremden mucizevi bir şekilde kurtulan Elif’in hayata tutunma anını gösteren fotoğraf Başkan Sengel ve belediye meclis üyeleri  tarafından İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün girişine asıldı.

“Unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen Başkan Sengel; “Hiç unutmamak, bir daha yaşamamak için Elif’imizin kurtulduğu "o anın fotoğrafını”  belediye hizmet binamızda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’müzün girişine astık. Bundan sonra da bu fotoğrafı yeni bina ruhsat başvurularında bulunan müteahhitlerimize dosya kapağı olarak teslim edeceğiz. Bu konuda önlem almaya, aldırtmaya devam edeceğiz. Aldığımız her karar, attığımız her adım halkın can güvenliği içindir” dedi.

Koronavirüs salgını ile birlikte sokağa çıkma kısıtlamalarının başladığı süreçte kurulan Efes Selçuk Belediyesi Çözüm Masası ile depremden sonraki sürecin yürütüldüğünü belirten Başkan Sengel; “ Koronavirüs bize bazı şeyleri anlattı. Acil durumlarda ne yapabileceğimize ilişkin bir pratik kazandık. Nitekim Elazığ Depremi ile başlayan süreç Çözüm Masası kurmamızı hızlandırdı. Depremin olduğu gün direk Çözüm Masası’nı topladık ve bazı kararlar aldık” dedi.

İZMİR’İN YARDIMINA KOŞTUK

Depremden hemen sonra sosyal medya ve anonslar üzerinden vatandaşlarla iletişime geçilerek halkın bilgilendirildiğini belirten Başkan Sengel, Efes Selçuk’ta ve İzmir’de yapılan çalışmaları şöyle özetledi: “Teknik ekibimizi sahaya sürerek hasar olabilecek binalarda gözlemsel olarak tespitte bulunmak için çalışmalarımıza başladık. Koordinasyon Ekibi ile birlikte hem Efes Selçuk içerisinde neler yapılacağını, aynı zamanda İzmir’e yardım etmek için gerekli çalışmalara başladık.  Çözüm Masası’ndan bir personelimizi kent içinde temsilci olarak belirledik. Böylece İzmir’de ne yapabileceğimize ivedilikle karar verdik. Böyle bir durumda ilk ihtiyaç olan mobil tuvalet, mobil çadırlar, masa sandalye gibi ihtiyaçları hazırladık. İki personel; bir araç ve vidanjör ile birlikte İzmir’e gitti. Efes Selçuk’ta da insanlar tedirgindi. Evlerine girmekte endişe eden vatandaşlarımız için toplanma alanlarında ve kentin dört bir yanında mobil çadırlar kurduk. İkram Aracı bütün gece vatandaşlarımızın içini ısıttı”

ACİL DURUMLAR İÇİN DEPO KURDUK

Başkan Sengel ayrıca Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde içerisinde battaniye, ısıtıcı gibi temel ihtiyaç maddelerinin bulunduğu bir acil durum deposu oluşturulduğu bilgisini de verdi. Toplantıda deprem bölgesine gittiğinde AKUT’ta görev yapan Selçuklularla karşılaştığını anlatan Başkan Sengel; “ Bizim AFAD ya da AKUT ile görüşerek; ekip kurmamız lazım. Çünkü aksi takdirde olası bir depremde çevre il ve ilçelerden ekip bekleme durumunda kalacağız ki; bu tip durumlarda dakikalar dahi çok önemli. Bunun haricinde meclis üyelerinin ikamet ettiği bölgelere göre acil durumlarda bir koordinasyonun parçası olabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Başkan Sengel’in ardından meclis üyeleri de konu ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

 

 

 


UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ : Google'da Ara
UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  UZAKTAN ÇALIŞANLARIN %68’İ TÜKENMİŞLİK HİSSİ


         Araştırmalara göre pandemi sürecinde pek çok şirketin kalıcı olarak benimsediği uzaktan çalışma yöntemi, çalışanlarda tükenm

  UZAKTAN ÇALIŞANLARIN %68’İ TÜKENMİŞLİK HİSSİ


         Araştırmalara göre pandemi sürecinde pek çok şirketin kalıcı olarak benimsediği uzaktan çalışma yöntemi, çalışanlarda tükenm

   

TARIM DERNEĞİNDE GÖREV DEĞİŞİMİ


          ....

Yorum : 0

 
 
Aydın Hava Durumu

Pazartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 10°C -1°C

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 8°C -2°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 11°C -1°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 34 √ Toplam : 175 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 271 - Başarısız Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim