Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Başkan Atay Sel Felaketinin Yaralarını Sarıyor
Adü’de Kaygı ve Depresyon Yönetimi Paneli
BÜYÜK MENDERES NEHRİMİ ÖLÜME TERK ETMEYİN!!!!
BARO’DAN BAKAN GÜL’E ZİYARET
ADNAN MENDERES GÖNÜLLÜLERİ YEŞİL İSTİYOR


İYİ PARTİ’DEN SOYKIRIM NİTELEMESİNE TEPKİ - GÜNCEL - Aydın Haber Merkezi
 
İYİ PARTİ’DEN SOYKIRIM NİTELEMESİNE TEPKİ
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-04-2021 / 21-22

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
İYİ PARTİ’DEN SOYKIRIM NİTELEMESİNE TEPKİ

İYİ Parti Başkanlık Divanı’ndan, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesine ilişkin açıklamalarına sert tepki gösterdi.

İyi Partinin açıklaması şöyle:

Son yıllarda bazı Devletlerin, amacı belli olan lobicilik faaliyetleri sonucunda kendilerine özgü iç veya dış politika kaygıları ile tarihi ve hukuki gerçekleri yok sayarak yaptıkları açıklamalara ABD Başkanı Joe Biden tarafından 24 Nisan 2021 tarihinde bir yenisi daha eklenmiştir.

Sayın Genel Başkanımızın gerek 23.04.2021 tarihinde uyarı niteliği taşıyan, gerekse 24.04.2021 tarihinde ABD Başkanı Biden’ın ifadelerini şiddetle kınadığı açıklamaları ışığında İYİ Parti Başkanlık Divanı olarak Başkan Biden’ın bu mesnetsiz açıklamasını şiddetle reddediyoruz. Bu sözde soykırım iddialarının Türkiye üzerinde karanlık emelleri olanların hangi amaçlarına hizmet ettiğinin farkındayız ve asla taviz vermeyeceğimize de Aziz Milletimizin huzurunda söz veriyoruz. Tarihi ve hukuki gerçeklere aykırı bu talihsiz açıklamaya tavır göstermeyen hatta onaylayan kimi siyasi partileri ve sivil toplum örgütlerini de Milletimize şikayet ediyor ve aynı şiddetle kınıyoruz.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında savaş, mukatele ve zorunluluk icabı toplu yer değiştirme koşullarında yaşanan ve sorumluluğu Devlet’e atfedilemeyecek olayların ABD Başkanı tarafından “Sözde Soykırım” şeklinde istismar edilmesi esef vericidir.

Türk Dışişlerinin, “Sözde Ermeni Soykırımı” iddialarına karşı geçmişte yürüttüğü kararlı ve stratejik diplomatik mücadele, son yıllarda Dışişleri Bakanlığı’nın kurumsal kültürünün ve tecrübeli kadrolarının sistematik bir şekilde tasfiyesi ile zaafa uğramış, yerine ideoloji öncelikli, milli çıkar amacından uzak, kişisel ilişkiler üzerinden yönetilen bir dış politika anlayışı hakim olmuştur. Esasen uluslararası ilişkilerimizde sıkça yaşadığımız benzer itibar zedeleyici hadiselerde uygulanan bu yanlış politikanın payı büyüktür.

Ülkemiz; ekonomide, iç ve dış politikada en buhranlı dönemini yaşamaktadır. Bundan dolayı iktidar tarafından alınan kararlar bağımsız tercihlerden ziyade mecburiyetlerden doğmaktadır. Devletimizin bugününü ve geleceğini tehdit eden ucube bir rejimin bekası iktidarın önceliği haline gelmiştir.

ABD ve Türkiye ilişkileri boyutu ile baktığımızda; Sayın Cumhurbaşkanı, ABD Başkanı Biden’ı tebrik ettiğinden bu yana, nezaket dışı bir tutumla beş aydır Biden ile görüşmek için bekletilmiştir. Nihayet görüşme, hiç de tesadüf olamayacak şekilde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gününe denk getirilmiştir. Her yıl 24 Nisan’da “sözde soykırım” iddialarının gündeme getirilmesi çabasından bir gün önce yapılan bu görüşmedeki konu başlıkları arasında olan ve Türk Milletine iftira içeren “sözde soykırım” temasının ele alındığının kamuoyuna açıklanmaması tarafımızca kabul edilmesi mümkün olmayan bir durumdur.

ABD Kongresi’nin bu konuda geçmişte almış olduğu kararlar karşısında Türkiye Büyük Millet Meclisi zamanlı ve içerikli açıklamalarla tepkisini ortaya koymuş ve icap eden cevapları kararlı bir şekilde vermiştir. Mevcut durumda ise Partili Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ABD Başkanı Biden’ın muhatabı halen sessizliğini koruyan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır.

 

ABD Başkanı Biden’ın Türk Milletine iftira içeren açıklamasına karşı Sayın Cumhurbaşkanı’nın ortaya koyacağı duruş ve eylemlerin önceki hükümetlerimizin benzer meydan okumalar karşısında almış oldukları tarihi kararların devamı niteliğinde olmasını temenni ediyor ve “hükümsüzdür”, “geçersizdir” gibi ifadelerle yetinmekten ziyade Devletimizin itibarına yakışır bir eylem planı konulmasını bekliyoruz.

 

 


İYİ PARTİ’DEN SOYKIRIM NİTELEMESİNE TEPKİ : Google'da Ara
İYİ PARTİ’DEN SOYKIRIM NİTELEMESİNE TEPKİ


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  BARO’DAN BAKAN GÜL’E ZİYARET


         Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Baro Başkanları  ile birlikte Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ziyaret etti.   Ziyarette

  FATİH PORTAKAL, PEKER’İN BİR SÖZÜNE


         Gazeteci Fatih Portakal, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayımladığı videoda gözden kaçan sözüne ilişkin yorumd

 Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 36 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 53 √ Toplam : 370 - Başarısız Buluyorum.
% 12 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim