Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Başkan Atay Sel Felaketinin Yaralarını Sarıyor
Adü’de Kaygı ve Depresyon Yönetimi Paneli
BÜYÜK MENDERES NEHRİMİ ÖLÜME TERK ETMEYİN!!!!
BARO’DAN BAKAN GÜL’E ZİYARET
ADNAN MENDERES GÖNÜLLÜLERİ YEŞİL İSTİYOR


İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz! - GÜNCEL - Aydın Haber Merkezi
 
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’NDEN ÇEKİLMEYİ REDDEDİYORUZ!
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 20-03-2021 / 20-56

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Guncel Haberleri  
İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz!

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz!

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, kadınlar için hayati öneme sahip İstanbul Sözleşmesi’nin Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ayrılmasına yönelik yaptığı açıklamada, "Kadınlar olarak yıllardır verdiğimiz mücadeleyle elde ettiğimiz kazanımlardan da yaşamlarımız için sürdürdüğümüz mücadelemizden de birbirimizle dayanışma kurmaktan da vazgeçmiyoruz!" ifadelerini kullandı.

 

Kadınlar için hayati öneme sahip İstanbul Sözleşmesi’nin Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ayrılmasına yönelik tepkiler sürüyor. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasını taşıyan karara tepki gösteren Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, açıklama yayımladı. “İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz” denilen açıklamada, Türkiye kadına yönelik erkek şiddetini önleme yükümlülüğünden geri adım atmış olsa da kadınlarla dayanışmanın sürdürüleceğine dikkat çekildi.

Sözleşme’den bir gece yarısı kararıyla çekildiğinin hatırlatıldığı açıklamada, “2011’de erkek şiddetini önlemek, failleri cezalandırmak, kadınları şiddetten korumak ve şiddete karşı desteklemek yükümlülüklerini üstlenerek sözleşmenin ilk imzacısı olup mecliste onaylayan Türkiye, bir gece yarısı cumhurbaşkanı kararı ile İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi” denildi.

HİÇE SAYILDI

İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmenin uluslararası zeminde kadına yönelik şiddetle mücadeleye dair verilen sözden dönülmesi anlamına geldiğinin altı çizildiği açıklamada, şunlar dile getirildi: “Erkek şiddetiyle mücadelede devletin yükümlülüklerini tanımama ve kadınları şiddete mahkum etme anlamına gelmektedir. Erkek şiddeti evrensel ve politiktir. Türkiye’de ve dünyanın her yerinde, kadına yönelik şiddetle mücadelenin yolu, hiçbir bahane ve ayrımcılığa yer bırakmadan şiddeti önleme, kadınları şiddete karşı koruma, failleri cezalandırma ve şiddete karşı bütünlüklü politikalar üretilmesiyle mümkün. Ülkelerin kültürleri ve gelenekleri kadına yönelik şiddetin bahanesi olamaz. Hiçbir değer kadınların can güvenliğinden ve devletin vatandaşlarını her koşulda koruma görevinden üstün olamaz. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılarak bütün bunlar hiçe sayılmıştır.”

UYGULANMADIĞININ TANIĞIYIZ

İstanbul Sözleşmesi’nin yok sayılmasına ve 6284 sayılı kanunun gerekliliklerinin yerine getirilmemesine yıllardır tanıklık ettikleri söylenen Mor Çatı açıklamasında, “Sonuçlarını kadınların hayatlarında görüyoruz. Devletin kendi kanunlarını uygulamaması sonucu şiddetin önlenememesinin faturası İstanbul Sözleşmesi’ne kesilmeye çalışılıyor. Her geçen yıl kadınların haklarına saldırılar el artırıyor. Kadınlar olarak İstanbul Sözleşmesi’nin değil feshini, tartışmaya açılmasını dahi reddediyor, devletin tüm kadınları, LGBTİ+’ları ve çocukları şiddetten koruma yükümlülüğünden vazgeçmesini kabul etmiyoruz! Kadınlar olarak yıllardır verdiğimiz mücadeleyle elde ettiğimiz kazanımlardan da yaşamlarımız için sürdürdüğümüz mücadelemizden de birbirimizle dayanışma kurmaktan da vazgeçmiyoruz!” ifadeleri kullanıldı.


İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz! : Google'da Ara
İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmeyi reddediyoruz!


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNCEL

  BARO’DAN BAKAN GÜL’E ZİYARET


         Aydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Baro Başkanları  ile birlikte Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü ziyaret etti.   Ziyarette

  FATİH PORTAKAL, PEKER’İN BİR SÖZÜNE


         Gazeteci Fatih Portakal, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayımladığı videoda gözden kaçan sözüne ilişkin yorumd

 Aydın Hava Durumu

Perşembe Sıcak Sıcak 39°C 22°C

Cuma Sıcak Sıcak 40°C 23°C

Cumartesi Sıcak Sıcak 42°C 24°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 36 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 53 √ Toplam : 370 - Başarısız Buluyorum.
% 12 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim