Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
BICAK PARASI İSTEYEN DOKTOR TUTUKLANDI
BICAK PARASI İSTEYEN DOKTOR TUTUKLANDI
Sarıgül; Siyasi partiler bizi örnek alacak
CHP’Lİ BÜLBÜL: FAŞİZME KARŞI DİRENECEĞİZ
AFAD BAŞKANLIĞINA ATAMA YAPILDI


Rektör Alldemir Kampüs Yolunda Programına Katıldı - EĞİTİM - Aydın Haber Merkezi
 
REKTÖR ALLDEMİR KAMPÜS YOLUNDA PROGRAMINA KATILDI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-04-2021 / 22-14

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Egitim Haberleri  
Rektör Alldemir Kampüs Yolunda Programına Katıldı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 22 Nisan 2021 tarihinde TVNET’te Esra Esen Atayeter’in sunumuyla gerçekleşen ‘Kampüs Yolunda’ Programına konuk oldu.

 

Merhum Başbakanımızın Adını Taşıyan Üniversitemizin Sorumluluğu Büyük

Demokrasi Şehidi Merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in ismini taşıyan Üniversitenin önemli bir sorumluluğu üstlendiğini belirten ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, şu anda 19 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Devlet Konservatuarı, 19 Meslek Yüksekokulu ve 36 Araştırma ve Uygulama Merkezi olmak üzere toplam 80 akademik birimle faaliyet yürüttüğünü söyledi.

Eğitim Medeniyet Atlası İçerisinde İnsan Yetiştirme Sanatı

Üniversitesinin önceliğinin;  öğrencileri güçlü,  yeniliğe hızlı uyum sağlama yeteneğine sahip, açık görüşlü, etik,  öğrenmesini bilen ve seven derinlikleri olan bireyler olarak yetiştirmek olduğunu ifade eden Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Eğitim dediğimizde aklıma sadece bilgi transferi gelmiyor. Eğitimi, bütüncül bir anlayışla, medeniyet atlası içerisinde insan yetiştirme sanatı olarak değerlendirdiğimiz için Üniversitemiz bu konuda öğrencilerine ayrıcalıklı davranmaktadır.” dedi.

Fakültelerin akademik ve bilimsel çalışmaları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Veteriner Fakültesinin Dünyada ilk 200 içerisinde olduğunu,  Spor Bilimleri Fakültesinin öğrencilerin ulusal ve uluslararası alandaki başarıları ile ‘Şampiyonlar Okulu’ olarak adlandırıldığını, Devlet Konservatuarının da başarılarıyla gurur yılını yaşattığını ifade etti.

ADÜ Bilim Kurulu ile Bilimsel Çalışmalarımızın İvmesi Artacak

Dünyanın en iyi bilim insanlarının yer aldığı listede üç öğretim üyelerinin yer aldığını belirten Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversite’de yeni bir açılım olarak öğretim üyelerin oluşturduğu Bilim Kurulunun faaliyete başladığını bununla birlikte bilimsel çalışmalarımızın ivmesinin artmasının hedeflendiğini ifade etti.

Üniversitemizi de Engelsiz Üniversite Noktasına Çekmeye Çalışıyoruz

Yurt ve barınma imkanları, üniversite-sanayi iş birliği hakkında bilgi veren Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Kütüphanenin Türkiye’de 4 turuncu bayrak sahibi kütüphaneden biri olduğunu belirtti ve “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, engelle ve dezavantajlı bireylere karşı farklı bir duyarlılık gösteriyor. Bizde buradan hareketle engelli dostu bir kütüphane yaptık.  Kütüphanemiz gerçekten Türkiye’nin en özel kütüphanelerinden bir tanesi,  engelli ve dezavantajlı öğrencilerin kaynaklara ulaşması noktasında ayrıcalıklı bir noktada. Tüm atılımlarımızla Üniversitemizi de engelsiz üniversite noktasına çekmeye çalışıyoruz.” dedi.

ADÜ’lü Olmak Ayrıcalıktır

Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Üniversitemiz, bulunduğu coğrafya itibari ile de baktığımızda Ege Bölgesinin incisi pozisyonunda bir üniversite. Şehrimiz öğrenci dostu bir kent, halkımız tüm öğrencilere kendi evlatları gibi davranır. Bizim bir sloganımız var ‘ADÜ’lü olmak ayrıcalıktır.’ Bu ayrıcalığı yaşamak için öğrencilerimizin Üniversitemizi tercih etmelerini isteriz.” sözleriyle açıklamalarına son verdi.


Rektör Alldemir Kampüs Yolunda Programına Katıldı : Google'da Ara
Rektör Alldemir Kampüs Yolunda Programına Katıldı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        EĞİTİM

  ADܒNÜN AÇILIŞ 4 EKİME ERTELENDİ


         Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü, KYK yerleştirme tarihleri dolayısıyla üniversite açılış tarihinin 4 Ekim’e ertele

  AYDIN’IN EN BÜYÜK KAMU YURDU


         Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüs içerisinde bulunan Aydın’ın en büyük kamu yurdu olma özelliğine sahip Gençlik

 Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 32 √ Toplam : 249 - Başarı Buluyorum.
% 58 √ Toplam : 449 - Başarısız Buluyorum.
% 11 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim