Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor
Uzaktan çalışanların %68’i tükenmişlik hissi yaşıyor
Kovidden 168 Vefat; 7 bin 550
14 yılda 43 milyon hektar yok
ÖMER TURAN AYDIN VERİLERİNİ AÇIKLADI


Aydın "Hayrettin KARACA Verimlilik Ödülünü İlk Alan Oldu - ÇEVRE - Aydın Haber Merkezi
 
AYDIN "HAYRETTİN KARACA VERİMLİLİK ÖDÜLÜNÜ İLK ALAN OLDU
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 22-09-2020 / 10-32

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Cevre Haberleri  
Aydın

 

Cennet Vatanımız Türkiye’nin 81 ilinden gelen, 400’ün üzerinde TEMA Vakfı gönüllüleri buluştu.

TEMA Vakfı 2019-2020 Saha Koordinasyon Toplantısı COVIT 19 nedeniyle ve ilk defa Zoom programı üzerinden yapıldı ve toplantı üç gün sürdü.TEMA Vakfı Saha Koordinasyon Toplantısına TEMA Vakfı Aydın İl Temsilcisi, İlçe/Mahalle Sorumluları ve Genç TEMA Başkanı katıldı.

Üç gün boyunca; TEMA Vakfı Kurucu Onursal Genel Başkanı Sayın A.Nihat GÖKYİĞİT, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Deniz ATAÇ, Genel Müdürü  Sayın Başak YALVAÇ ÖZÇAĞDAŞ, Bölüm Başkanları ve merkez çalışanları ile birlikte oldu. 

Yapılan Basın açıklması şöyle devam etti.

 “COVIT 19 Pandemisi” konusunda Sayın Prof.Dr. Ateş KARA’yı, “Orman ve Su” konusunda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Sayın Doc.Dr. İbrahim YURTSEVEN’i, “Türkiye Tarımına Genel Bir Bakış” konusunda Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr.Bülent GÜLÇUBUK’u, “Anlamlı Bir Yaşam Üzerine Sohbet”te Psikolog Yazar Sayın Doğan CÜCELOĞLU’nu, “Doğanın Eğitimdeki Yeri ve Çocuk” konusunda Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr. Ziya SELÇUK’u dinledik.

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Sayın A. Nihat GÖYİĞİT’in gönüllüler mesajını takiben;

“TEMA Vakfı’nın Stretejik Hedefleri” konusunda TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Deniz ATAÇ’ı, “Geçmiş ve Gelecek Yıla Bakış” konusunda TEMA Vakfı Generl Müdürü Sayın Başak YALVAÇ ÖZÇAĞDAŞ’ı, “TEMA Vakfı 2020-2021 Saha Faaliyet Programı” konusunda TEMA Vakfı Saha ve Gönüllülük Bölüm Başkanı Sayın Ayşe YAPICI’yı, “Maden Mevzuatı Çalışmaları” konusunda TEMA Vakfı Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkan Yardımcısı Sayın Hülya ÇEŞMECİ’yi izledik.

Umut Yeşerten Örnekler Panellerinde; “Aileler TEMA Vakfı Gönüllüsü Oluyor” sunumuyla Aydın Kuşadası Davutlar Mahalle Sorumlumuz Sayın Sibel KOCAMAN, TEMA Vakfı Aydın ekibinin sesi oldu. Karabük Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu Başkanı Sayın Tuba BULAK, Ankara Etimesgut Tunahan Mahalle Sorumlusu Sayın Zeliha GÜNEŞ DEMİR, Tekirdağ Çerkezköy İlçe Sorumlusu Sayın Nilüfer CEYLAN, Denizli Pamukkale İlçe Sorumlusu Sayın Nesrin BULUŞ, Mersin Tarsus İlçe Sorumlusu Sayın Müslim TEKİN, Kahramanmaraş İl temsilcisi Sayın Abdurrahman Abdulkerim AKBOLAT, Erzurum İl Temsilcisi Sayın Işıl BEDİRHANOĞLU, Konya İl Temsilcisi Mehmet Emin YILDIRIM, Çanakkale İl Temsilcisi Ali Tolga ÖZDEN, Denizli İl Tamsilcisi Gürkan SEMİZ örnek çalışmalarıyla geleceğimize ışık tuttular.

İller arasında nüfusa göre, TEMA Vakfı Hayrettin KARACA Verimlilik ödülünü ilk alan olduk. “Türkiye Birincisi”  olarak taçlandırıldık. Bu başarı; Genç TEMA’larımız, İlçe/Mahalle Sorumlularımız, Aktif gönüllülerimiz ve 26 126 TEMA Vakfı Aydın gönüllülerimizin başarısıdır.

Diğer, TEMA Vakfı Hayrettin KARACA Verimlilik Ödülleri; nüfusa göre, TEMA Vakfı Ankara İl Temsilciliğimize ve TEMA Vakfı Konya İl Temsilciliğimize verildi. TEMA Vakfı Ankara İl Temsilcimiz Sayın Nevzat ÖZER’i, TEMA Vakfı Konya İl Temsilcimiz Sayın Mehmet Emin YILDIRIM’ı, TEMA Vakfı Aydın İl Temsilciliği ve gönüllülerimiz adına tebrik ederim.

COVIT 19 Pandemisi dönemi; bozulan, kirletilen, yok edilen ekosistemin sağlığımız üzerindeki etkilerinin ağır yaşandığı bir dönem oldu. Oksijeni bol, soluduğumuz temiz bir nefesin sağlığımız üzerindeki önemini artık biliyoruz. Kaybettiğimiz çok değerli sağlık çalışanlarımızı, kaybedilen canları düşündükce yüreğimiz yanıyor. Bu onulmaz acılar yaşanırken, vatanımızda, dünyamızda yangınlar, doğa tahribatları, toprağı, suyu, havayı kirleten, orman varlıklarını yok etmeye yönelik faaliyetler sürüp gidiyor.

2020 Yılı Yaşayan Gezegen Raporu yayımlandı. Rapor yaşarken gezegenimize neler yaptığımızı anlatıyor; “Son 50 yılda canlı türlerinin %68 azaldığını”, “Ormansızlaşma, doğal alanların yok edilmesi ve yasadışı yaban hayatı ticareti durdurulmadıkca, tür kayıplarının yanısıra, COVID 19 benzeri salgınların ortaya çıkabileceğini”, “Gıda üretme ve tüketme sistemlerimizi değiştirmezsek, südürülebilir ve doğa dostu bir üretim biçimine geçmezsek ve doğa dostu bir beslenme biçimini benimsemezsek, gıdaya erişim zorlaşacak ve pahalanacak.” “Evimiz yanıyor.Bu yangını söndürecek son nesil biziz.” Deniyor.

Yaşadıklarımız ve bilimin anlattıkları ışığında; 1 200. 000 Aydın nüfusuna karşılık, kamu yararına çalışan, toprağı, ormanı, temiz suyu, temiz havayı, yaşanabilir, sürdürülebilir bir çevre ve gelecek  için, kamu yararına gönüllü olarak çalışan, TEMA Vakfı’nın Aydın gönüllü sayısı 26 126 dan çok daha fazla olmalıdır. Sizleri TEMA Vakfı’na gönüllü olmaya davet ediyor, sağlık dileklerimi, selam ve saygılarımı iletiyorum.

Mehmet Özdemir

Tema Aydın Temsilcisi

 

 


Aydın "Hayrettin KARACA Verimlilik Ödülünü İlk Alan Oldu : Google'da Ara
Aydın "Hayrettin KARACA Verimlilik Ödülünü İlk Alan Oldu


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        ÇEVRE

  14 YILDA 43 MİLYON HEKTAR


         Yapılan yanlış tarım politikaları, kâr hırsı ile yok edilen alanlar, kapitalist sisteme kurban edilen binlerce hektarlık alanlar ile ekolojik denge yok edilmey

  14 YILDA 43 MİLYON HEKTAR


         Yapılan yanlış tarım politikaları, kâr hırsı ile yok edilen alanlar, kapitalist sisteme kurban edilen binlerce hektarlık alanlar ile ekolojik denge yok edilmey

 
Aydın Hava Durumu

Pazartesi Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 10°C -1°C

Salı Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 8°C -2°C

Çarşamba Parçalı Bulutlu Parçalı Bulutlu 11°C -1°C           YAZARLAR

           ANKET
Hükümetin Küresel Salgın ile mücadelesini nasıl buluyorsunuz.
% 34 √ Toplam : 175 - Başarı Buluyorum.
% 52 √ Toplam : 271 - Başarısız Buluyorum.
% 16 √ Toplam : 84 - Fikrim Yok
   

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim