Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ İLETİŞİM  
 
İYİ Parti Efeler’de Adıyaman Güven Tazeledi
KILAVUZU KARGA OLANIN SONUCU BELLİDİR
Çocuğunuz Konuşma Güçlüğü Çekiyor Diye Üzülmeyin
Aydında Ağaçlar Kurudu
Milli Park Müdürü Ağaçları kestirmekten


Aydın Barosu JES Şirketine Hukuk Çağrısı Yaptı - AYDIN - Aydın Haber Merkezi
 
AYDIN BAROSU JES ŞİRKETİNE HUKUK ÇAĞRISI YAPTI
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 24-08-2022 / 20-40

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Aydin Haberleri  
Aydın Barosu JES Şirketine Hukuk Çağrısı Yaptı

Aydın Baro Başkanı Anıl Yetişkin, Aydın’ın Köşk ilçesine bağlı Mezeköy ve Uzundere mahallelerinde başlatılan jeotermal kaynak arama çalışmalarını engellemek isteyen yurttaşları dinledi. 

Baro Başkanı Yetişkin, Köşk Mezeköy’de jeotermal santral çalışması başlatılan tarım arazilerinde yerinde incelemede bulundu.

Yetişkin, yaptığı açıklamada konunun takipçisi olduklarını belirterek, “Bu topraklar dedelerimizden miras değil, çocuklarımızın emaneti” diye konuştu.

Köşk ilçesi Mezeköy mahallesinde kurulmak istenen jeotermal sahası çalışmaları sebebiyle, geçtiğimiz günlerde santral kurulması planlanan alanda sondaj yapmak isteyen firma yetkilileri ile Mezeköy sakinleri arasında gerginlik yaşanmıştı. Köylülere hukuki anlamda destek olmak amacıyla Aydın Barosu tarafından konu yakından takip ediliyor.


Baro Başkanı Av. Anıl Yetişkin, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Beyhan Okul ile birlikte Mezeköy’e giderek jeotermal santral çalışmalarının başlatıldığı alanda inceleme yaptı. Kamulaştırılan bahçelerde ağaçların kesildiğini gören Baro Başkanı Yetişkin ve beraberindekiler, verimli tarım arazilerinin yok edilmesine karşı olduklarını dile getirdiler. İncelemeler ve köylülerle yapılan görüşmeler neticesinde Başkan Yetişkin, köylülerden jeotermal santral sahası ilan edilen bölgede “Çevre Etki Değerlendirmesi Raporu gerekli değildir” kararına karşı Aydın İdare Mahkemesinde dava açıldığını, ayrıca kararname ile santral sahası olarak kullanılacak gayrimenkuller hakkında da “Acele Kamulaştırma” kararı alındığını ve bu karara karşı da Danıştay’da iptal davası açıldığını ve her iki yargılamanın da devam ettiğini öğrendi.

YARGI SÜREÇLERİNİN TAKİPÇİSİYİZ

Başkan Yetişkin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yargılaması devam eden davaların sonuçlarının beklenerek, yargı kararlarına istinaden hareket edilmesi yerine santrali işletecek olan şirket lehine tüm kapıların hiç zorlanmadan açılması ve bunun üzerine Anayasal haklarını kullanan Mezeköy sakinlerine yapılan müdahalenin de hukuki dayanağı bulunmamaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu verimli topraklar, bu ağaçlar, bu güzel doğa dedelerimizden miras değil, çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin emanetidir. Yargı süreçlerinin ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna bildiriyoruz” dedi.

AHM


Aydın Barosu JES Şirketine Hukuk Çağrısı Yaptı : Google'da Ara
Aydın Barosu JES Şirketine Hukuk Çağrısı Yaptı


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        AYDIN

  MİLLİ PARK MÜDÜRÜ AĞAÇLARI KESTİRMEKTEN


         Aydın’ın Kuşadası ilçesi Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Müdürü Koray Aşık, 5 adet tepesi kırılmış ve

  AYDINDA TEFECİLERE OPERASYON


         İçerisinde Aydının da bulunduğu Tefecilik yaptıkları tespit edilen bir çete çökertildi. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekiple

 
Aydın Hava Durumu


           YAZARLAR

           ANKET

Henüz eklenmiş bir anketimiz bulunmamaktadır !

Süper Lig Puan Durumu

  •   Takım Adı O G B M Av P


RSS © 2014 Aydın Haber Merkezi
Site iceriginin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanilmasi yasaktir
Gizlilik Ilkeleri | Kullanim Kosullari | Künye | Reklam | Iletisim